nowy ford transit

Nowy Ford Transit to rozwój?

Branża transportowa to olbrzymi biznes w Polsce, jeden z niewielu, w których nie tylko jesteśmy konkurencyjni na tle Europy, ale też – można to śmiało powiedzieć – staliśmy się potentatem respektowanym przez każdego Zachodniego gracza. Stąd nic dziwnego, że spore zainteresowanie wzbudził nowy Ford Transit. Pojawił się dwa lata temu. Czy zdążył już podbić nasze serca?

Poprzedni model to powstał już aż osiem lat temu. Co zmieniło się między nowym Transitem, a jego starszą wersją? Modyfikacji jest dość sporo: bardziej urozmaicone wyposażenie, niższe koszta eksploatacji, lepsze właściwości, interesujący styl wizualny.  Najważniejsza jest oczywiście funkcjonalność i kwestie praktyczne. A nowy Ford Transit stara się zaspokoić potrzeby kierowców. Między innymi za pomocą dwóch rozstawów osi, trzema długościami nadwozia i innymi zabiegami pozwalającymi na zwiększenie pojemności nadwozia. Udało się – jest ona o 10 procent większa niż w wersjach z wcześniejszej generacji. Oczywiście nowa linia zawiera zarówno pojazdy z długą, jak i skróconą kabiną oraz różnymi silnikami. Podobno też jest to samochód niezwykle wytrzymały (gwarancja antykorozyjna to już aż 12 lat). Skrócono również czas przeglądów, ponadto obniżono koszty napraw – to ostatnie osiągnięto dzięki zastosowaniu łatwiejszego dojścia do silnika.

Zmian jest naprawdę sporo, nastawione są na niższe koszty eksploatacji, dłuższą wytrzymałość oraz wygodę kierowcy. Wydaje się, że konstruktorzy tego samochodu poszli dobrą drogą i ulepszając auto dokonali zmian skierowanych we właściwym kierunku. Czekamy więc na dalsze posunięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>