21463003952_e31712bd09_o

Idzie nowe, czyli Ford Focus RS

Nowy Ford Focus RS to model, na który czekają miłośnicy motoryzacji na całym świecie, a to dlatego że nowy sportowy hatchback ma prezentować bardzo ciekawe, innowacyjne rozwiązania. Samochód był już testowany przez Kena Blocka i  Stiga z Top Gear, czyli Bena Collinsa. Jako, że Collins będący zawodowym kierowcą zna się na autach, warto zwrócić uwagę na jego wrażenia związane z nową produkcją Forda.

Nowy Ford Focus RS został przetestowany:

  • w mieście
  • na wijących się drogach
  • na torze wyścigowym
  • poza miastem

To nieprzypadek – najnowsza odsłona Forda oferuje cztery ustawienia pojazdu (niczym w grze komputerowej: całość nazywa się drive mode i dzieli na cztery warianty – Normal, Sport, Track, Drift). Ustawienia zmienia się za pomocą specjalnego przycisku, a informacje o aktywnym trybie znajdziemy na wyświetlaczu między zegarami. Każdy tryb działania zmienia pracę sześciu podzespołów w tym choćby układ kontroli trakcji. Tryb normal według Collinsa pozwala na komfortową, kontrolowaną jazdę, natomiast sport, track i drift urozmaicają jazdę pozwalajc choćby na łatwiejsze wykonywanie kontrolowanych driftów. O tym, że nie jest to samochód przeznaczony dla niedzielnego kierowcy niech świadczy to, że track i drift mają być stosowane jedynie na torze wyścigowym, o czym informuje nas komputer pokładowy po uruchomieniu wspomnianych wariantów.

Moc silnika oraz nowinki w postaci ciekawych gadżetów to wystarczający powód by czekać niecierpliwie na pojawienie się tej maszyny na rynku. Miejmy nadzieję, że na polskim rynku producent nie każe czekać nam zbyt długo i nowy Ford Focus pojawi się szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>